Slovenski odbojkarji gostijo karioke, gledalci v stožiški dvorani bodo imeli drevi široko odprte oči. Reprezentanca se bo v pripravah na oktobrsko evropsko prvenstvo v prijateljski tekmi ob 19. uri torej pomerila z Brazilijo, jutri bo še dvoboj za zaprtimi vrati Stožic, o kakovosti južnoameriških gostov pa sploh ni treba izgubljati besed. Tega ni treba početi niti za trenersko kakovost slovenskega selektorja Andree Gianija, ki je v veliki meri zaslužen za slovenski preporod in tudi uvrstitev v svetovno ligo. »Brazilci so na turneji po svetu, bili so že v ZDA, v Kanadi, k nam prihajajo iz Francije. Odigrali so veliko tekem, so v dobrem igralnem ritmu v primerjavi z nami, ki se pripravljamo na EP in še nismo odigrali tekme. A to ni pomembno, važno je igrati proti eni najmočnejših ekip na svetu. Potrebno je, da ljudje tukaj razumejo, da je to slovenska reprezentanca, ki jim lahko ponudi veliko športnega užitka. Zelo pomembno je, da se je v Slovenijo pripeljalo takšno reprezentanco, kot je brazilska,« italijanska legenda ve, da bo nocoj v Stožicah odbojkarski spektakel. Kar zadeva brušenje forme za EP, bo zelo pomemben turnir konec meseca v Nemčiji, kjer se bodo Gianijevi pomerili z gostitelji, Srbijo in Francijo. »Tja bomo prišli že z lepo mero treningov za seboj. Na evropskem prvenstvu bomo igrali na zmage; to ne pomeni, da smo najmočnejše moštvo, a moramo imeti miselnost, da v vsaki tekmi igramo na zmago. Imamo potencial, da premagamo veliko moštev. Če bomo imeli pravo miselnost, lahko premagamo tudi svetovne prvake Poljake, ki v tem trenutku ne igrajo dobro,« se je neapeljski Parmčan še obrnil proti enemu od tekmecev v skupinskem delu EP, ob Poljski bosta to še Belgija in Belorusija.
Spektakel, veselica
Tudi kapetan Tine Urnaut je pred gostovanjem varovancev selektorja Bernarda Rezendeja na pozitivnih trnih. »To bo največja zabava za gledalce. Da nam je uspelo Brazilce pripeljati na prijateljsko tekmo v Slovenijo, je zelo velik dogodek, v zadnjih letih si nismo niti predstavljali, da bi bil mogoč. Dokazali smo, da smo zaželeni kot nasprotnik, to nam veliko pomeni. Brazilci prihajajo po svetovni ligi, so v polnem teku in formi, pripravljajo se na južnoameriške igre. Priprave smo praktično začeli pred enim tednom, ta tekma ne bo pravi kazalnik naše igralne ravni. Bolj kot kar koli drugega bo pogostitev, veselica za vse naše navijače in slovenske odbojkarje,« je kapetan za fešto.
Bloker Matevž Kamnik se je med Gianijeve vrnil po operaciji kolena. »Operacija v Turčiji morda ni bila najbolj posrečena, s fizioterapevtom sva se mučila vse poletje. Za zdaj nama je dobro uspelo. Dobro je tudi, da imam novega trenerja Gianija, ki se spozna na te poškodbe in operacije, je tudi nekdo, ki jih je imel celo več od mene,« je raportiral Kamnik, ki nocoj zaradi Brazilije napoveduje bombastično odbojko. Kdo pa je za podajalca Gregorja Ropreta odbojkarska različica Neymarja? »So ekipa, polna zvezdnikov, morda bi se dalo izpostaviti njihovega kapetana Bruna Rezendeja. Vsi vemo, da je trenutno eden najboljših podajalcev na svetu, če ne celo najboljši. Gojijo nenormalno hitro in kombinatorno igro. V tekmo bomo šli seveda polno motivirani in odigrali po najboljših močeh. Predvsem kar se je, odkar nas vodi Giani, ogromno spremenilo, je, da je res vodja. Osvojil je vse, kar se da, ve, kako se zmaguje, tudi v težkih trenutkih nam da mirnost, ki smo jo prej pogrešali. Naša igra je veliko bolj konstantna in zato naposled tudi prihajajo uspehi, ki smo si jih želeli.«