EP V ODBOJKI

Svetovni prvaki premočni za Slovence

Izbranci Andree Gianija so sicer izgubili, a padli hrabro.
STA, S. U.
 10. 10. 2015 | 22:33
 9. 9. 2025 | 02:01

VARNA – Slovenska moška odbojkarska reprezentanca je v svoji drugi tekmi skupine C evropskega prvenstva v Varni prvič izgubila. Po gladki zmagi nad Belorusijo je morala priznati premoč Poljakom s 3 : 1 (–21, 28, –26, –13).

Izbranci Andree Gianija so bili svetovnim prvakom v treh nizih enakovredni, v četrtem pa so povsem pokleknili. S porazom je neposredna uvrstitev v četrtfinale splavala po vodi.

V prvi današnji tekmi je Belgija, s katero se bodo v nedeljo Slovenci pomerili za drugo mesto v skupini, premagala Belorusijo s 3 : 0, tako Belgijci kot Slovenci pa so si že zagotovili ponedeljkovo pot v Sofijo, kjer si bodo poskušali v repasažu s tekmecema skupine A priboriti nastop v četrtfinalu.

Spremljajte Slovenske novice kot prednostni vir na Googlu
Logo
IZBRANO ZA VAS
PremiumPromo
FRANJA
VIDEO
PromoPhoto
FRANCOSKI ŠARM
TEŽKE RAZMERE
Promo
KOLENO
PromoPhoto
ZDRAVSTVO
Promo
ZDRAVJE
PromoPhoto
ZANIMIVO
SUVERENOST
Sovoznik
Promo
KJE POLNITI
PromoPhoto
ZDRAVJE
Promo
DONOSNO
Promo
FINANCE
Promo
ELEKTRIKA
PromoPhoto
DOGODKI PO SLOVENIJI
Promo
LEPOTA
Photo
PRESENEČENJE