MARATON

Tekaški superpraznik

Ljubljano so namesto avtomobilov preplavili tekači.
Marko Uršič
 26. 10. 2015 | 18:55
 9. 9. 2025 | 03:24

V slovenski prestolnici se je zgodil že jubilejni, 20. Volkswagen Ljubljanski maraton. Ker iz leta v leto raste, je tudi letošnji postregel z rekordno udeležbo. V soboto so tekli mlajši, v nedeljo pa so se nekoliko starejši, vse do veteranov, merili na 10 kilometrov ter v malem in velikem maratonu. Vsega skupaj se jih je letos zbralo približno 29.000. Glavni zmagi v moškem in ženskem teku na 42 km in 195 metrov sta razumljivo šli v Afriko, a za slovenske tekače in tekačice je bilo najpomembneje, da so svojo celoletno vadbo lahko zdaj unovčili na največji tekaški prireditvi pri nas. Tudi sončno vreme jim je šlo na roko, vsi pa upajo, da bo podobno prihodnje leto; vidimo se torej na 21. Ljubljanskem maratonu.

Spremljajte Slovenske novice kot prednostni vir na Googlu
Logo
IZBRANO ZA VAS
Promo
SKRB ZA VARNOST
INTERVJU
PromoPhoto
DONOSNO
Promo
SKRB ZASE
PromoPhoto
DOGODKI PO SLOVENIJI
Sovoznik
Photo
PRESENEČENJE
TEŽKE RAZMERE
PromoPhoto
PODJETNIŠTVO
Promo
OSEBNE FINANCE
INTERVJU
PromoPhoto
RECEPTI
VIDEO
Photo
POČITNIŠKA MALHA
Promo
POVEZANI
PromoPhoto
ZDRAVJE
Promo
ŽIVLJENJE
Promo
KULTURA
PromoPhoto
ZAKLADI SLOVENIJE
Promo
BOLEČINE V HRBTU
Promo
ZDRAVJE
Promo
TVEGANJE
PromoPhoto
SPREMEMBA
PremiumPromo
FRANJA