V slovenski prestolnici se je zgodil že jubilejni, 20. Volkswagen Ljubljanski maraton. Ker iz leta v leto raste, je tudi letošnji postregel z rekordno udeležbo. V soboto so tekli mlajši, v nedeljo pa so se nekoliko starejši, vse do veteranov, merili na 10 kilometrov ter v malem in velikem maratonu. Vsega skupaj se jih je letos zbralo približno 29.000. Glavni zmagi v moškem in ženskem teku na 42 km in 195 metrov sta razumljivo šli v Afriko, a za slovenske tekače in tekačice je bilo najpomembneje, da so svojo celoletno vadbo lahko zdaj unovčili na največji tekaški prireditvi pri nas. Tudi sončno vreme jim je šlo na roko, vsi pa upajo, da bo podobno prihodnje leto; vidimo se torej na 21. Ljubljanskem maratonu.
Z oddajo e-poštnega naslova se prijavim na uredniške e-novice družbe Delo mediji d. o. o. Odjava je možna kadar koli prek povezave »Odjava« v vsakem sporočilu. Več v Politiki zasebnosti.
