DORNBIRN – Hokejisti Telemacha Olimpije so v tekmi 16. kroga lige EBEL izgubili z Dornbirnom z 1 : 4 (0 : 1, 0 : 1, 1 : 2).
Začetek je bil kar spodbuden, saj so tudi gostje pokazali željo po doseganju golov, toda niso jih dosegali niti ob lepih priložnostih. Tako kot dan prej v Bolzanu je tudi tokrat od prve minute imel veliko dela mladi vratar Tomaž Trelc. Ta je do 11. minute delo opravil dobro, a ob prvi prednosti igralca več domačih prejel gol iz bližine.
Potem so Ljubljančani imeli dvakrat zaporedoma na ledu igralca več, a niso zadeli. Ob koncu prvega dela pa je moral na kazensko klop še kapetan Andrej Tavželj, gostje pa so to še zdržali. V 24. minuti je imel lepo priložnost Matej Hočevar, izkazal pa se je domači vratar Florian Hardy. Ob novi izključitvi Ljubljančanov pa so zmaji dvakrat celo zapretili s protinapadom, spet pa ni bilo pravega učinka.
V 35. minuti je z igralcem več Olimpija imela nove priložnosti, toda ta element tudi v tej sezoni močno škripa. Kako se igra power-play, pa so domači pokazali ob koncu druge tretjine, močan strel je drugič stresel mrežo Trelca.
Olimpija je v zadnji del krenila z igralcem več, a bila še enkrat neučinkovita. Ko pa so bili domačini popolni, so dosegli še tretji gol. V 47. minuti je bil blizu uspeha mladi Nik Pem, v 49. pa je počilo zaščitno steklo, zaradi česar je bila tekma za 15 minut prekinjena. Pozneje so domači v isti akciji naredili dva prekrška, a gostje velike priložnosti za gol z dvema več niso izkoristili, mučili so se do štirih sekund pred koncem kazni, ko je s petih metrov zadel branilec Fabian Scholz. A je žarek upanja je hitro ugasnil, domači so v 56. minuti postavili končnih 4 : 1.
V petek čaka zmaje domača preizkušnja, v Tivoli pa prihaja vodilni Salzburg.