LJUBLJANA – Niti slovenski nogometaši v pokalnem tekmovanju se niso izneverili tradiciji. Namreč temu, da so vselej možni nepričakovani zmagovalci, ki še dodatno začinijo vznemirljive boje za pokalno lovoriko. Veliki osmoljenec četrtfinala je ljubljanska Olimpija, sicer prvouvrščeno moštvo v Prvi ligi Telekom Slovenije (PLTS), ki je po remiju (2:2) na prvi tekmi pred domačin občinstvom na Areni Petrol proti Celju izgubila kar s 3:1 (Ivan Firer, Milan Spremo, Nemanja Mitrović − avtogol; Ezekiel Henty). Trener zmajev Marijan Pušnik je v primerjavi s prvo tekmo na igrišče poslal najboljšo enajsterico, že v 21. minuti pa je moral v slačilnico vezist Rok Kronaveter, ki je obnovil poškodbo kolena. To kajpada ne sme biti izgovor za to, da so bili zeleno-beli bledi kot že dolgo ne. Celjani so takšno stanje duha in teles pri gostih s pridom izkoristili. Pri vodstvu z 2:0 so imeli Ljubljančani v končnici prvega polčasa celo enajstmetrovko, a kapetan in prvi strelec Olimpije Andraž Šporar ni zmogel premagati odličnega vratarja Matica Kotnika niti v drugo, po odbiti žogi. To je bila napoved klavrnega konca Olimpije v četrtfinalu pokalnega tekmovanja, kjer je klecnila tudi lani.
Kdo se mora zamisliti?
»Nekateri posamezniki se bodo morali zamisliti nad svojim pristopom in odnosom do klubskega grba. Krivdo za izpad v četrtfinalu domačega pokala prevzemam na svoja pleča, ker mi očitno ni uspelo ustrezno pripraviti moštva za obe preizkušnji s Celjem. Treba bo dvigniti glave in se v psihološkem smislu ustrezno odzvati na včerajšnji izpad,« je dejal Pušnik. Zanimivo je, da njegovi varovanci sploh niso pokazali strasti po igri, potem ko so čez vikend ostali brez tekme zaradi odpovedanega derbija z Mariborom v Ljubljani. Kot da bi zmajem padla motivacija za dokazovanje v dvoboju s predzadnjo ekipo v državnem prvenstvu. Prav zato so jih tudi dobili po glavi. Neslavni izpad bodo lahko nadomeščali zgolj z vodilnim položajem v PLTS. To je jasno tudi Pušniku: »Navsezadnje smo še vedno vodilno moštvo na prvenstveni razpredelnici, kar pa ne opravičuje bolečega dejstva, da smo zgolj po lastni krivdi izpadli iz pokalnega tekmovanja. Fantje preprosto niso bili na ustrezni ravni, predvsem v psihološkem smislu. Pristop prav tako ni bil pravi, kar so srčni in organizirani Celjani znali izkoristiti.« V Stožicah bodo morali šefi pošteno zaropotati, saj se jim zna zaradi pomanjkanja srčnosti in agresivnosti izmuzniti tudi zgodba o uspehu v prvoligaškem tekmovanju. Kot za kazen bodo Ljubljančani že v soboto spet gostovali v Celju, tokrat v 16. krogu državnega prvenstva. Vrnitev na kraj zločina lahko prinese vsaj malce olajšanja ob zmagi ali pa dodatne frustracije v glavah igralcev ob novem flopu v iskanju veličine kluba. »Vsaka tekma je zgodba zase. Če smo pravi, se bomo hitro pobrali, visoko dvignili glave in razveselili naše najzvestejše navijače s precej boljšo in učinkovitejšo igro. Najbolj mi je žal predsednika Mandarića in vseh naših podpornikov, ki nas bodrijo tudi na gostovanjih. To, kar smo prikazali na zadnjih nekaj tekmah, ni objektivni kazalnik naših zmožnosti. Prepričan sem, da bodo fantje že v soboto na svoji prepoznavni ravni,« je optimističen Pušnik.
Vijolični potrpežljivo naprej
Medtem je Maribor v Ljudskem vrtu v šampionske zadnje pol ure igre, ko so gostje popustili, nadoknadili poraz v Velenju (0:1) ter Rudar premagal s 3:0 (Marwan Kabha, Dare Vršič in Marcos Tavares). »Ob prvenstvu želimo osvojiti tudi pokal, naše ambicije so velike in to smo dokazali. Edina težava med tekmo je bila sprva v naši nepotrpežljivosti. Ko bomo dovolj potrpežljivi, bodo zmožnosti ekipe ob taktičnih elementih v naši igri vedno prinesle želeni rezultat. Čestitke ekipi, ob tem pa velika zahvala našim navijačem, posebno Violam. Zelo je pomembno, predvsem za igralce, saj jaz pri tem nisem pomemben, da so navijači občutili tekmo in podpirali ekipo v trenutkih, ko ni šlo vse od načrtih,« je bombončke delil trener Krunoslav Jurčić. Zavrč je na Ptuju proti drugoligašu Dravi izpolnil pričakovanja po presenetljivem remiju (1:1) na prvi tekmi v Halozah. Za zmago s 3:0 in uvrstitev v polfinale je dva gola zabil Veljko Batrović, enega pa Alberto Riera. Domžale in Luka Koper sta odigrala šele prvo četrtfinalno tekmo, ki si je ne bomo zapomnili po kakovosti, temveč po ostrini in tudi prekrških na meji dovoljenega. V tem so prednjačili Koprčani, ki so zmagali z golom Amarja Rahmanovića v izdihljajih tekme. Tako imajo kanarčki, branilci naslova, po slabih predstavah v prvenstvu spet lepo priložnost, da rane zacelijo v pokalnem tekmovanju. Povratna tekma na Bonifiki bo v sredo, 4. novembra.
Ta vikend so na sporedu tekme 16. kroga v Prvi Ligi Telekom Slovenije. Pari so: Krško – Gorica (danes ob 19. uri), Domžale – Zavrč, Celje – Olimpija (obe jutri ob 15.30), Maribor – Rudar (jutri ob 17.45), Luka Koper – Krka (jutri ob 20. uri). |