#Zvezdanina modorst

ODNOSI
Premium
ZVEZDANINA MODROST
Premium
ZVEZDANA ODGOVARJA
Premium
ZVEZDANINA MODROST
Premium
ZVEZDANINA MODROST
Premium
ZVEZDANINA MODROST
Premium
ZVEZDANA MLAKAR SVETUJE
Premium
MANIFESTACIJA
Premium
DILEME
Draga Zvezdana! Sem vesela in radostna ženska, stara sem 36 let, živim s partnerjem, imava otroka. Sem učiteljica in koronski časi so bili zame grozljivi v pedagoškem smislu, to, da smo otroke izključili iz življenja. Na pedagoško delo imam svoje poglede in se s težavo vklapljam v povprečne metode poučevanja, sem strastna pri predavanjih, zame je vsak učenec, tudi neuspešen, izjemen in vreden vse moje pozornosti. Ker sem glasna in temperamentna, se kar nekaj mojih kolegic spravlja name, v zbornici je zame res težko. Ravnatelj me poskuša nekako zaščititi, a so kolegice res glasne in v resnici pomembne za šolo. Na živce jim grem, ker veliko delam tudi zunaj rednega urnika, zelo sem povezana s starši in moj razred je kot velika družina. Imam tudi dobre rezultate, moji učenci so zelo uspešni. Zagovarjam mnenje, da moramo iskati in spodbujati znanje, ne iskati neznanja, ne želim frustrirati mladih, ki so izjemni v vsakem pogledu. A moja boleča točka so kolegice, učiteljice. Ves čas se pritožujejo, kritizirajo maske, določene postopke ... Pravijo mi, da otrokom lezem v rit, da so moje ocene nerealne, da sem dvolična, slišim, da celo malo nora. Ravnatelj nas je sklical, tistih pet in mene, pa so se vse delale, da ne vedo nič. Ne vem več, kaj naj naredim, naj dam odpoved in grem delat drugam? Rada delam, ne zanimam se za delo drugih, z učenci se imamo radi, a vzdušje zunaj razreda je obupno. Že pred korono sem imela kar nekaj inšpekcijskih pregledov, zdaj se bojim, da se bo spet začelo ... Kaj mi svetuješ? Nika
Premium
TEŽAVE
Premium
NASILJE
Premium
ZVEZDANINA MODROST
Premium
ZVEZDANINA MODROST
Premium
BREZ DLAKE NA JEZIKU
Premium
ZVEZDANINA MODROST
Premium
Vredno branja
Spostovana Zvezdana! No, pa ti pišem, ta virus dela čudne stvari. Nikoli si nisem mislil ... Jasno, delam samo 4 ure, ker ni dela. Od prejšnjega garanja cele dneve sem kar naenkrat pristal doma, kjer se z ženo gledava kot dva risa, in se sprašujem, kje je tista gazelica, s katero sem se poročil. Rahlo zrejena, s šlauhi okrog pasu in z nekimi modrimi prameni v laseh je dobila piskajoč glas, ki me spravlja ob živce. Sina je razvadila do nemogočega, zadnjič sem ga kar klofnil, ker sploh ne pozna meje. Potem pa je žena pred njim piskala, da ne smem tepsti otrok in da bo poklicala policijo. Veš, kaj, pa če pride sam bog, me ne zanima, eno okoli ušes bom še njemu primazal. Nisem ga mlatil, saj nisem pošast. Kaj ti misliš? A moški res ne smemo niti pisniti več? Žena me ne privlači več in z zadnjimi močmi se zadržujem, da se ne ločim. Ne samo, da z njo nimam nič več skupnega, ni mi seksi, nič je ne zanima, nekaj bluzi, da zdaj ona posluša sebe. Opazil sem, da na veliko zapravlja in da imamo stanovanje polno nekih stvari, ki jih sploh ne potrebujemo. Samo nalaga po sobah in ničesar ne vrže stran, samo grabi. Sploh ne vem, zakaj toliko jamra, saj še sesa ne več ona, ampak robot. Zdaj smo brez denarja in se zaganja vame, kaj bo. Dokler sem delal, prinašal denar in me ni bilo doma, tega sploh nisem opazil in je bila mirna. Nisem pijanec, ne hodim po gostilnah in družina mi je pomenila vse. Vedel sem, da jo zanemarjam, računal sem na ženo, da bo razumela, da bo hvaležna. Pa nič. Polne omare oblek, tisoč in ena posoda, gospodinjski pripomočki, tone čevljev, mulc ima igrač, da te kap. Kaj pa naj zdaj naredim? To bo šlo slej ko prej v maloro! David
Premium
Vredno branja
Spoštovana, pred pol leta mi je za rakom umrla žena. Najin zakon je bil že leta samo ekonomska skupnost, seksala sva nazadnje pred 10 leti, a bila sva dobra prijatelja in sva se veliko smejala skupaj! Jaz sem imel ves čas ljubice, zaradi tega me je žrla vsa leta najinega zakona, dokler je ni srečala pamet in je vse pritiske opustila. Tako sem teh zadnjih 10 let preživel z njo srečen, bilo je to sanjsko življenje, kuhala mi je, prala, skrbela zame, imel sem prekrasen dom in njo kot najboljšo prijateljico. Za posteljne užitke sem si našel poročeno žensko, ki se je zaljubila vame, sanjsko je seksala in me z ljubezenskimi pismi dvigovala nad sivo povprečje. Ko je žena zbolela, sva se malce oddaljila, a ona je čakala name, da bom ledik in fraj. Če sem iskren, si nisem nikoli želel živeti z njo, zdaj pa sem malo osamljen in razmišljam, da bi jo vzel možu, haha. Res pa si ne bi rad nakopal novega rablja. Ko je prišla k meni na obisk, je namreč takoj začela urejati stanovanje po svoje. Zadnje leto veliko berem, meditiram in zato ti pišem. Neka čudna vest se je začela oglašati v meni, da sem ženo pravzaprav ves čas izkoriščal. Bal sem se je. Sem res jaz vsega kriv? Žena je trpela, vem, pa me je ravno ona odganjala od sebe s stalnim sumničenjem in tudi moja ljubica mi je ves čas na fino črnila ženo. Zaradi virusa sem bil zdaj en mesec čisto sam in mi je zdaj kar naenkrat hudo. Kakšen smisel ima sploh to raziskovanje samega sebe? Sem bil prej bolj srečen! Nande